Rzeczpospolita Norwidowska w grze

0
213

„Rzeczpospolita Norwidowska w grze” to efekt projektu „Sobiescy i Norwidowie. Rodzinne historie z Rzeczpospolitej Norwidowskiej” realizowanego ze środków Powiatu Wołomińskiego przez Stowarzyszenie Rzeczpospolita Norwidowska. To jedno z wielu działań w projekcie „Moja i Twoja historia” w ramach Lokalne Partnerstwa Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności przy wsparciu Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce.

Celem gry jest zachęcenie mieszkańców i turystów do zapoznania się z Powiatem Wołomińskim, gminą Strachówka, Rzeczpospolitą Norwidowską, jej historią kulturą i tradycjami. „Rzeczpospolita Norwidowska w grze” ma zaangażować ludzi do działań, zdrowej rywalizacji i odkrywania nieznanych miejsc naszego regionu.

PARTNERAMI PROJEKTU SĄ:

  • Zespół Szkół im. Rzeczpospolitej Norwidowskiej
  • Urząd Gminy Strachówka
  • LGD „Równiny wołomińskiej”
  • Gminna Biblioteka w Strachówce
  • Sprawdź swoją wiedzę o Rzeczpospolitej Norwidowskiej!
  • Nagrody mogą być Twoje.
  • Wystarczy, że ułożysz mapkę i rozwiążesz zagadki i quizy!

PRZEJDŹ NA STRONĘ GRY : quiz.rzeczpospolitanorwidowska.pl

Cyprian Kamil Norwid – poeta, dramatopisarz, prozaik, rzeźbiarz, malarz, znawca muzyki, tłumacz. Przyszedł na świat 24 września 1821 r. Drugie imię, Kamil, przybrał podczas bierzmowaniu w Rzymie w roku 1845. Jedna z najoryginalniejszych i najwszechstronniejszych postaci polskiej kultury. Uznawany za najwybitniejszego spadkobiercę romantyzmu, ale i jego wielkiego i namiętnego krytyka.

Powiat Wołomiński leżący w centralnej części województwa mazowieckiego, na północny wschód od Warszawy nazwany został Ziemią Norwida i „Cudu nad Wisłą”. Wiele miejscowości związanych jest tu z osobą Cypriana Norwida i jego rodziną Sobieskich i Norwidów.