Mammobus w powiecie wołomińskim

0
203
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Mammobus w Twojej miejscowości. Zbadaj się!

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich – dwóch projekcji każdej piersi. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

„Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka – Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek.”

LUX MED Diagnostyka zaprasza panie na bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie, które odbędą się:

  • Wołomin – 1, 2 i 5 września za Urzędem Miasta, ul. Ogrodowa 4
  • Radzymin – 4 września przy Centrum Medycznym im. Bitwy Warszawskiej 1920, ul. 3 maja 17
  • Ząbki – 6 września przy Basenie MCS, ul. Słowackiego 21
  • Marki – 6 września NZOZ KardioMed, Sportowa 3
  • Zielonka – 7 i 8 września na Placu Jana Pawła II
  • Tłuszcz – 13 września przy Urzędzie Miejskim, ul. Warszawska 10

Bezpłatna mammografia dla pań w wieku 50 – 69 lat

Badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest bezpłatne, refundowane kobietom co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

wielkość guza w zależności od metody

Na badania prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty.

noname2