Mammobus w powiecie wołomińskim

0
191

Od 4 do 17 maja w miejscowościach powiatu wołomińskiego panie powyżej 40 roku życia będą mogły bezpłatnie wykonać badania mammograficzne.

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich – dwóch projekcji każdej piersi. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

 

 „Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka – Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek.”

 

LUX MED Diagnostyka zaprasza panie na bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie, które odbędą się:

 • Tłuszcz – 6, 11 i 12 maja przy Urzędzie Miejskim, ul. Warszawska 10
 • Dąbrówka – 17 maja przy Urzędzie Gminy, ul. Kościuszki 14
 • Marki – 4 i 5 maja przy NZOZ KardioMed, Sportowa 3
 • Wołomin – 4 i 5 maja za Urzędem Miasta oraz 7 i 8 maja przy basenie, ul. Ogrodowa 4
 • Radzymin – 8 i 9 maja przy Centrum Medycznym im. Bitwy Warszawskiej 1920, ul. 3 maja 17
 • Ząbki – 7 – 9 maja przy Basenie MCS, ul. Słowackiego 21
 • Zielonka – 10 – 12 maja na Placu Jana Pawła II

 

Bezpłatna mammografia dla pań w wieku:

 • 50 – 69 lat
  Badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest bezpłatne, refundowane kobietom co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.
 • 40 – 49 oraz 70 – 75 lat
  Badania wykonywane są w ramach Projektu „Poprawa dostępności i jakości usług medycznych w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi” współfinansowanego z funduszy EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego. Wymagane jest skierowanie lekarskie od lekarza dowolnej specjalizacji. Więcej Informacji o badaniach oraz wzór skierowania na stronie: www.fundusze.mammo.pl

Na badania w ramach obu programów prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 2 444 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty.