Tymczasowy areszt dla 72-latka podejrzewanego o zabójstwo syna

0
195

Zarzut zabójstwa usłyszał 72-letni Waldemar W. Mężczyzna podejrzewany jest o zadanie śmiertelnego ciosu nożem 42-letniemu synowi, z którym kilka minut wcześniej pokłócił się, a który sam wcześniej miał go atakować.

Poszkodowany 42-latek w wyniku odniesionych obrażeń ciała zmarł. Sąd rejonowy w Wołominie zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za popełnione przestępstwo może mu grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Wszystko wydarzyło się w sobotę w godzinach popołudniowych na terenie gminy Radzymin. Policjanci z miejscowego komisariatu kilka minut przed 18:00 zostali powiadomieni o awanturze do jakiej miało dojść pomiędzy dwoma mężczyznami, z czego jeden z nich miał zostać raniony nożem. Na miejscu funkcjonariusze zastali zespół pogotowia ratunkowego udzielający pomocy 42-letniemu mężczyźnie. Mimo natychmiastowej pomocy medycznej poszkodowany zmarł.

Policjanci ustalili, że kilka minut wcześniej pomiędzy ojcem i synem doszło do awantury, w trakcie której 72-latek ugodził nożem swojego syna w okolicę nogi. Funkcjonariusze zatrzymali 72-letniego Waldemara W. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna w chwili zdarzenia był trzeźwy.

Waldemar W. usłyszał w prokuraturze zarzut zabójstwa 42-latka. Sąd przychylił się też do wniosku prokuratora i policjantów stosując wobec niego najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Teraz może mu grozić kara nawet dożywotniego pobawienia wolności.

ts