Miasto Ząbki zaprasza do udziału w konkursie

0
179

Miasto Ząbki zaprasza do udziału w konkursie- ZBUDUJ PASAŻERSKI POJAZD MOBILNY I WYSTARTUJ W ZAWODACH.

Odnawialne źródła energii zyskują coraz większą popularność, także w przemyśle motoryzacyjnym. Z analizy przeprowadzonej przez firmę konsultingową Frost&Sullivan wynika, że do końca dekady po drogach na całym świecie będzie jeździło 10 milionów pojazdów z napędem elektrycznym i hybrydowym.

Ząbkowski konkurs organizowany jest po raz pierwszy pod patronatem merytorycznym Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej oraz patronatem medialnym miesięcznika Focus. Rozegrany zostanie w trzech kategoriach: szkoły ponadgimnazjalne, uczelnie wyższe i kategoria open. Celem konkursu jest rozwijanie i pogłębianie zainteresowań współczesną techniką oraz promowanie ekologicznych źródeł energii wynikających z planu gospodarki niskoemisyjnej miasta Ząbki.

Nagroda główna to 12.000,00 zł.

Chęć udziału należy zgłosić do 30 czerwca 2016 roku. Regulamin konkursu, wzór deklaracji uczestnictwa oraz parametry techniczne pojazdu dostępne są na stronie internetowej: www.zabki.pl.

Będzie to bez wątpienia najciekawsze wydarzenie w Ząbkach, a prezentacje modeli pojazdów odbędą się w
Parku Miejskim im. Szuberta w Ząbkach w dniu 18 września 2016 roku. Tego samego dnia odbędą się również zawody polegające na pokonaniu przez pojazd mobilny jak najdłuższego dystansu od startu do mety. Oceniane będą: ogólne wrażenie, jakość wykonania, wkład pracy oraz przejechany dystans.

Gorąco zachęcamy do udziału w konkursie.

konkurszabki