Udany weekend zawodników Wichru Kobyłka

0
188

Pierwszy weekend sierpnia był bardzo udany dla zawodników Wichru Kobyłka. W piątek siatkarze wygrali na wyjeździe z Mogielanką Mogielnica 3:1 w pierwszej fazie play off.
Bracia Krzysztof i Dariusz Giera zdobyli złoto i srebro na Mistrzostwach Polski juniorów w formule low kick, a piłkarze odnieśli zwycięstwo 4:0 w derbowym meczu z GKS Dąbrówka.

Bardzo dobrze wypadli kickboxerzy trenowani przez Grzegorza Engela, którzy startowali na ringu w Ożarowie Mazowieckim w mistrzostwach kraju w formule low kick. Krzysztof Giera w wadze do 71 kg zdobył drugi już w tym roku tytuł Mistrza Polski. Przed miesiącem wygrał w gronie juniorów starszych w formule kick light. Jego brat Dariusz debiutował w tak poważnej imprezie, jaka jest krajowy czempionat. Po wygranej przed czasem w półfinale kategorii do 60 kg w finale musiał uznać wyższość rywala, ale tytuł wicemistrza Polski należy uznać za duży sukces.

Zadowolony z występu swoich podopiecznych był Grzegorz Engel.

– Zawodnicy pokazali determinację w ringu, dobre przygotowanie fizyczne i taktyczne. Obydwaj mają predyspozycje do osiągania sukcesów w przyszłości.

W grach zespołowych zawodnicy Wichru rywalizują na poziomie rozgrywek okręgowych, ale ich wyniki mogą napawać optymizmem.

Siatkarze grają w fazie play off o awans do trzeciej ligi. W pierwszym meczu pokonali na wyjeździe Mogielankę Mogielnica 3:1. Przed drużyną Piotra Szymanowkiego rewanż w hali ZSP nr 2 przy ul Orzeszkowej w kobyłce w piątek 8 kwietnia o 19.30. do awansu drużynie z Kobyłki wystarczą dwa wygrane sety, ale zawodnicy zapowiadają walkę o zwycięstwo.W drugiej rundzie czeka wygrany z pary Virtus Wiskitki – Legia II Warszawa.

– Zapraszamy wszystkich kibiców na nasz mecz i liczymy, ze gorący doping pomoże nam zapewnić sobie awans – mówi Piotr Szymanowski.

Piłkarze, grający w A klasie pokonali na własnym boisku GKS Dąbrówka 4:0. Trzy bramki zdobył Paweł Mańk, a jedno trafienie dołożył Patryk Kamiński. Obydwaj zawodnicy dołączyli do drużyny Wichru w zimowym oknie transferowym.