Patryk Zaniewski V-ce Mistrzem Świata

0
243

Na zakończonych w niedzielę w Stanach Zjednoczonych mistrzostwach świata w trójboju siłowym klasycznym startowało dwóch zawodników z MKS Wichru Kobyłka.

W dniu 21.06.2016r. startował w juniorach do 18 lat w wadze do 66kg Michał Skonieczny. Michał w przysiadach uzyskał 175kg i zdobył w tym boju brązowy medal. W wyciskaniu zaliczył tylko 117,5kg a w martwym ciągu 217,5kg w trójboju 510kg. Wynik ten dał mu IV m.

W dniu 22.06.2016r startował drugi nasz zawodnik Patryk Zaniewski w wadze do 93kg. W pierwszym boju przysiadach zaliczył 227,5kg w drugim boju wyciskaniu wycisnął tylko 145kg i w obu tych bojach zdobył brązowe medale. W trzecim boju martwym ciągu uzyskał 235kg i zdobył srebrny medal. W trójboju też był drugi i tym samym został v-ce Mistrzem Świata z wynikiem 607,5kg. W martwym ciągu atakował jeszcze 250kg ale mając sztangę już nad kolanami wypadła mu z rąk. Gdyby zaliczył to podejście wynik w trójboju był by lepszy aż o 15kg.

Nieco słabsze wyniki naszych zawodników były spowodowane brakiem aklimatyzacji oraz długą męczącą podróżą. Jeszcze na dodatek w Nowym Jorku zaginęły im bagaże, które dostarczono na krótko przed startem.
Podsumowując ich start należy się cieszyć z wyników i zajętych miejsc. Medal Patryka jest już piątym medalem mistrzostw zdobytym przez zawodników Wichru w tym roku. Jeszcze w sierpniu obaj będą startowali w Mistrzostwach Świata w trójboju siłowym, które odbędą się w szczyrku.

Medal zdobyty przez Patryka jest 16 medalem na zawodach rangi Mistrzostw Europy i Świata. Na zakończenie pragnę podziękować Panu Burmistrzowi Robertowi Roguskiemu za objęcie patronatem tego wyjazdu. Dziękuję również klubowi Wicher za dofinansowanie części wyjazdu. Należy również wspomnieć że większą część wyjazdu sfinansowali rodzice zawodników.

Stanisław Bielewicz