Patryk Zaniewski V-ce Mistrzem Świata

0
207

Na zakończonych w niedzielę w Stanach Zjednoczonych mistrzostwach świata w trójboju siłowym klasycznym startowało dwóch zawodników z MKS Wichru Kobyłka.

W dniu 21.06.2016r. startował w juniorach do 18 lat w wadze do 66kg Michał Skonieczny. Michał w przysiadach uzyskał 175kg i zdobył w tym boju brązowy medal. W wyciskaniu zaliczył tylko 117,5kg a w martwym ciągu 217,5kg w trójboju 510kg. Wynik ten dał mu IV m.

W dniu 22.06.2016r startował drugi nasz zawodnik Patryk Zaniewski w wadze do 93kg. W pierwszym boju przysiadach zaliczył 227,5kg w drugim boju wyciskaniu wycisnął tylko 145kg i w obu tych bojach zdobył brązowe medale. W trzecim boju martwym ciągu uzyskał 235kg i zdobył srebrny medal. W trójboju też był drugi i tym samym został v-ce Mistrzem Świata z wynikiem 607,5kg. W martwym ciągu atakował jeszcze 250kg ale mając sztangę już nad kolanami wypadła mu z rąk. Gdyby zaliczył to podejście wynik w trójboju był by lepszy aż o 15kg.

Nieco słabsze wyniki naszych zawodników były spowodowane brakiem aklimatyzacji oraz długą męczącą podróżą. Jeszcze na dodatek w Nowym Jorku zaginęły im bagaże, które dostarczono na krótko przed startem.
Podsumowując ich start należy się cieszyć z wyników i zajętych miejsc. Medal Patryka jest już piątym medalem mistrzostw zdobytym przez zawodników Wichru w tym roku. Jeszcze w sierpniu obaj będą startowali w Mistrzostwach Świata w trójboju siłowym, które odbędą się w szczyrku.

Medal zdobyty przez Patryka jest 16 medalem na zawodach rangi Mistrzostw Europy i Świata. Na zakończenie pragnę podziękować Panu Burmistrzowi Robertowi Roguskiemu za objęcie patronatem tego wyjazdu. Dziękuję również klubowi Wicher za dofinansowanie części wyjazdu. Należy również wspomnieć że większą część wyjazdu sfinansowali rodzice zawodników.