Premiera drugiej książki Michała Szulima

0
219

Michał Szulim, na co dzień wokalista zespołu PLATEAU, właśnie wydał swoją drugą książkę o tematyce podróżniczej. „Miejsce za miejscem, czyli podróży małych i dużych… ciąg dalszy” miała swoją premierę 10 maja.

To kontynuacja jego książkowego debiutu, który ukazał się dwa lata temu i wciąż cieszy się dużym powodzeniem. Na najbardziej liczącym się portalu czytelniczym „Lubimy czytać” pozycja uzyskała średnią z ocen 8,6. W międzyczasie autor odbył ponad 100 spotkań promujących swoją książkę, a w tym roku zdecydował się wydać ciąg dalszy swoich opowieści z podróży.

To nietypowa pozycja, bowiem na kartach książki Szulim opowiada o kolejnych miejscach „z charakterem” w formie felietonów, często żartobliwych, jednak zawsze trzymając się zasady, że pisze tylko o tych miejscach i zjawiskach, które mają w sobie „to coś”, niezależnie od tego, gdzie się znajdują.

 

 

I tak oto możemy dowiedzieć się dlaczego mężczyźni w Etiopii muszą rozebrać się do naga w obecności mieszkańców całej wioski, czemu w pewnej portugalskiej restauracji goście płaczą podczas składania zamówień oraz gdzie leży wyspa słynna z comiesięcznego pijaństwa. Autor zawędrował do dzikich plemion afrykańskich, uczestniczył w pewnym niezwykłym przedstawieniu w alpejskiej wiosce… oraz napił się bimbru z Gruzinami, co spowodowało potem poważne konsekwencje.

O tym wszystkim, ze szczegółami, mamy szansę przeczytać w książce, w której Michał Szulim opisuje swoje wrażenia m.in. z Urugwaju, Etiopii, Senegalu, Tajlandii, Kuby, Chin, Meksyku, Sri Lanki, Dubaju, Jordanii, ale też z Europy i z Polski.

Autor od 18 lat jest wokalistą i autorem części muzyki w zespole PLATEAU, z którym nagrał 6 płyt i zagrał ponad 800 koncertów. Pomysłodawca bestsellerowego albumu „Projekt Grechuta” i współautor przeboju „Niebezpiecznie piękny świt”. Jednak od kilku lat daje się poznać jako podróżnik i dziennikarz – prowadzi autorską audycję w Polskim Radiu Dla Ciebie, współpracuje z wieloma pismami o tematyce podróżniczej oraz prowadzi bloga: www.MiejsceZaMiejscem.pl.

I właśnie za pośrednictwem tej właśnie strony można już teraz kupić jego najnowszą książkę, bo premiera sklepowa zaplanowana jest dopiero na jesień.