Przedszkolaki z Kobyłki z wizytą w wołomińskiej Komendzie

0
198

Dzisiaj 4, 5 i 6-latki z przedszkola nr 2 w Kobyłce odwiedziły naszą Komendę. Dzieciaki podczas tej niedługiej ale intensywnej i pełnej atrakcji wycieczki zorganizowanej przez Oficera Prasowego wołomińskiej Komendy dowiedziały się co może stwarzać zagrożenie dla ich codziennego bezpieczeństwa, czego nie wolno im robić, jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę.

Maluszki zwiedziły budynek komendy, były w gabinecie Komendanta Powiatowego, w policyjnym areszcie, spotkały się z policyjnym psem i co najważniejsze każde mogło usiąść w policyjnym radiowozie.

Dzisiaj wołomińscy policjanci spotkali się w Komendzie Powiatowej Policji w Wołominie z najmłodszymi mieszkańcami Kobyłki, uczęszczającymi do przedszkola nr 2 w Kobyłce.
Na początek cztero, pięcio i sześciolatki obejrzały wyposażenie stanowiska kierowania wołomińskiej, powiatowej Policji. Sprzęt łączności, monitoring pomieszczeń dla osób zatrzymanych. To tu dyżurny odbiera mnóstwo telefonów i to stąd kieruje wszystkimi patrolami.

Kolejnym punktem „małej wycieczki” była wizyta w gabinecie Komendanta Powiatowego Policji w Wołominie. Tam naszych małych gości przywitał i przyjął I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Wołominie młodszy inspektor Leszek Czaplicki. Dzieci nie tylko zadawały Panu Komendantowi pytania lecz również same chętnie mówiły o Policji a na koniec wszystkie zostały obdarowane „słodkimi lizakami” i naklejkami odblaskowymi.

Dzieci obejrzały także policyjny „areszt” – oczywiście z tej dobrej strony choć przez chwilę zostały „zamknięte” za kratami. Po wyjściu „na wolność” każde stwierdziło, że pobyt w takim „pokoju” to nic przyjemnego. Oficer prasowy wołomińskiej Komendy asp. szt. Tomasz Sitek, który zorganizował wycieczkę zaprezentował dzieciom radiowóz, a nasi mali goście mogli w nim usiąść i choć przez chwilę poczuć się jak prawdziwy policjant.

Niecodzienną atrakcją dla naszych maluszków było spotkanie z policyjnym psem. Policjant przewodnik st. asp. Robert Mosak wraz ze swoim służbowym psem „ABGAREM” zaprezentował umiejętności swojego podopiecznego, oraz opowiedział dzieciom do czego w Policji mogą służyć psy. Zdjęcie z policyjnym psem to też „fajna” pamiątka.

Dzieciaki podczas tej niedługiej, ale intensywnej i pełnej atrakcji wycieczki dowiedziały się sporo o pracy policjantów, o tym, że są dla nich i są zawsze gotowi na każde wezwanie osób potrzebujących pomocy. O tym, że są ich przyjaciółmi.
ts.