Puchar dla najpiękniejszego miasta Tour de Pologne jest w Radzyminie

0
213

W Radzyminie odsłonięto puchar dla najpiękniejszego miasta startowego 73. wyścigu Tour de Pologne. Radzymin zdobył ten zaszczytny tytuł w konkursie, organizowanym po raz pierwszy przez firmę Lang Team, organizatora wyścigu.

Odsłonięcia dokonali Czesław Lang, Dyrektor Tour de Pologne i Krzysztof Chaciński, Burmistrz Radzymina. Puchar, wykonany z oryginalnych części rowerowych, pozostanie w Radzyminie do następnej edycji konkursu.

W kategorii miast startowych Radzymin rywalizował z Zawierciem i Tarnowskimi Górami. Decyzją jury imponujący, przechodni puchar, wykonany z oryginalnych części rowerów, biorących udział w Tour de Pologne, trafił na najbliższy rok do Radzymina. O przyznaniu tytułu najpiękniejszego miasta startowego decydowały atrakcje przygotowane przez miasta i kibiców, dobra organizacja przebiegu wyścigu, frekwencja kibiców oraz opinie zawodników, członków ekip i dziennikarzy. Organizatorzy wyścigu docenili również dobrą współpracę organizacyjną z Gminą Radzymin.

„Radzymin przygotował się najlepiej, jak umieliśmy, więc cieszę się, że nasz wysiłek i zaangażowanie zostały nagrodzone. Mimo wszystko przyznanie tytułu najpiękniejszego miasta startowego było dla mnie sporym zaskoczeniem, gdyż debiutowaliśmy jako współorganizator imprezy tak wysokiej rangi. Mieliśmy też bardzo silną konkurencję większych miast ” – powiedział Krzysztof Chaciński, Burmistrz Radzymina. „Chcę pogratulować wszystkim, którzy organizowali udział Radzymina w wyścigu Tour de Pologne i przyczynili się do zdobycia tej nagrody. To ważne zwieńczenie współpracy z firmą Lang Team i jeszcze jeden istotny element promocji naszego miasta i gminy.”

W Radzyminie na start Tour de Pologne przygotowano m.in. honorową asystę konną, rowerową dekorację pomnika Kościuszki, dekoracje miejskie i atrakcje dla kibiców. Tuż przed wyścigiem ukończono również prace nad muralem o tematyce nawiązującej do roku 1920. W przygotowaniach promocyjnych miasto współpracowało z lokalnymi przedsiębiorcami, którzy podjęli się przygotowania wybranych atrakcji.

Puchar dla najpiękniejszego miasta startowego został wystawiony w foyer miejskiej Sali Koncertowej, gdzie będzie dostępny dla publiczności. Zaprojektował go i stworzył Bartłomiej Kolbusz, artysta z Bukowiny Tatrzańskiej, który wykorzystał w konstrukcji części z rowerów, biorących udział w Tour de Pologne. Puchar ma też wbudowany komputer, na którym będą przechowywane informacje o nagrodzonych miastach. Dzięki nowym technologiom na ekranie wbudowanym w puchar będzie można obejrzeć informacje o Radzyminie i kolejnych nagrodzonych miastach.

Wyniki konkursu na najpiękniejsze miasta Tour de Pologne ogłoszono 7 listopada 2016 r. w Krakowie podczas konferencji podsumowującej wyścig. Czesław Lang, Dyrektor Generalny Tour de Pologne, podkreślił podczas ogłoszenia wyników konkursu, że wybór był bardzo trudny, gdyż wszystkie nominowane miasta były pięknie udekorowane i dobrze przygotowane, lecz zwycięzca może być tylko jeden. Tytuły najpiękniejszych miast przyznano w trzech kategoriach: miasto startowe – Radzymin, miasto premii – Bytom i miasto etapowe – Kraków. Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie internetowej Tour de Pologne: www.tourdepologne.pl.

Tour de Pologne jest największą coroczną imprezą sportową w Polsce i jednym z najważniejszych na świecie wyścigów kolarskich, zaliczanych przez Międzynarodową Unię Kolarską do najwyższej kategorii UCI World Tour.