Wielki weekend Rekinów!

0
187

W sobotę nasi reprezentanci walczyli na trzech frontach: w Bytomiu, Bydgoszczy oraz Błoniach.

Paulina Mendel została powołana przez trenerów kadrowych do reprezentacji Mazowsza na Drużynowe Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodziczek. W Bytomiu rywalizowały najlepsze reprezentacje województw z kraju, drużyna Mazowsza po zaciętych walkach uplasowała się na drugiej pozycji! Paulina zdobywając srebrny medal Mistrzostw Polski wpisała się w historię klubu. Nasz Klub funkcjonuje od roku i medal z zawodów tej rangi to dla nas wielki sukces!
Dzieci starsze plus młodzicy startowali w Błoniach – Ogólnopolskim Turnieju Judo organizowanym przez klub Piranie Grodzisk Mazowiecki. W zawodach wzięło udział 7 reprezentantów UKS „SameJudo”. Był to doskonały występ Rekinów, ponieważ Kajetan Lipiński, Dominika Gawrońska, Karol Dybkowski, Kacper Fajdek oraz Mateusz Waćko, który startował w dwóch kategoriach, zdobyli złoty medal w bardzo dobrym stylu! Srebrny medal zdobył Kuba Żurawek!
W tym samym czasie, kiedy rywalizacje odbywały się w Bytomiu oraz Błoniach, nasi najmłodsi wojownicy walczyli na turnieju w Bydgoszczy. Mimo wczesnej pory wyjazdu, spisali się znakomicie!
W Bydgoszczy rywalizowały kluby z różnych regionów naszego kraju, poziom walk był bardzo dobry, jednak ponownie nasi młodzi adepci zdeklasowali rówieśników zdobywając aż 20 medali!!!

To co cieszy, to bardzo wysoki poziom techniczny walk, ale przede wszystkim wielka przyjaźń wśród dzieci! Mamy wrażenie, że Rekiny to jedna wielka rodzina!

Po ciężkich sobotnich zmaganiach przyszedł wyczekiwany czas, pierwsze zawody dla większości początkujących sportowców!
Celem trenerów była organizacja zawodów, w których wszyscy w podziale na wiek i wagę będą mogli spróbować swoich pierwszych kroków na macie. Rywalizacja odbywała się w dwóch blokach w podziale na wiek. Obie grupy miały do pokonania tor przeszkód oraz uproszczoną walkę judo.
Na macie wystartowało ponad 200 zawodników Klubu SameJudo!! Zacięte boje toczone na tatami w Ząbkach na pewno zostaną zapamiętane na długi czas: pierwsze zawody, pierwsze łzy, emocje oraz przede wszystkim miejsca na podium, medale i nagrody! Wierzymy, że będzie to motywacja do dalszej pracy, a starty w zawodach, treningu judo, wyjazdy wpłyną doskonale na kształtowanie ciała i ducha maluchów.
Życzymy dalszych sukcesów!

relacja: Łukasz Wójcik