Relacja z koncertu Bukartyka

0
195

W sali wołomińskiego MDK 8 marca kobiety zamiast kwiatów dostały prawdziwą ucztę. Bo jak inaczej nazwać to wszystko co spływało wprost do uszu wołomińskiej publiczności.

A publiczność nie zawiodła- koncert rozpoczął się z piętnastominutowym opóźnieniem. I nie przez opieszałość organizatorów lecz przez ciągle napływające gromady fanów Bukartyka.

Jeśli chodzi o piosenki, Warszawski artysta jest jak wino- im dalej zagłębiamy się w każdą płytę tym wydaje się lepszy. I jak w dobrej winiarni- każda porcja przysmaku okraszona jest rzeczową i zachęcającą anegdotą. I tak ta opowieść Pana Piotra z zespołem trwała dobrze ponad 120 minut. Panowie zagrali kompozycje z najnowszej płyty „Kup sobie psa” jednak nie zabrakło też kultowej już „Małgochy” i „ Kobiety jak te kwiaty”. Wypełniona po brzegi sala nagrodziła artystów w pełni zasłużonymi owacjami.

I jak przystało na prawdziwą ucztę został nam po niej niedosyt.

Piotr Bukartyk – autor, kompozytor, artysta poruszający się na pograniczu wielu gatunków muzycznych, mieszający rocka, bluesa, folk oraz reggae z kabaretem i piosenką literacką. Napisał przeszło 400 piosenek. Z Zespołem regularnie pojawia się w line-upie Woodstocku, popełnił także piosenkę „Z tylu Chmur”, która stała się hymnem tego największego w Polsce Festiwalu