SameJudo Cup

0
227

​​Impreza sportowa „SameJudo Cup”-Międzynarodowe Mistrzostwa Marek w Judo pod Patronatem Honorowym Burmistrza Miasta Marki odbyła się 03.04.2016 roku.

Planowanie oraz przygotowania do turnieju rozpoczęły się już na początku roku. Ostatni tydzień przed turniejem był pracowity dla trenerów, organizatorów a także rodziców dzieci trenujących w Klubie SameJudo.
W turnieju wzięło udział 500 zawodników z ponad 50 klubów z całego kraju oraz ekipy zagraniczne. W Markach mogliśmy gościć ekipy z Grecji, Rosji, Belgii, Węgier, Rumunii, Szkocji a także kilka ekip z Ukrainy. Patronat honorowy objął również Minister Sportu i Turystyki Pan Witold Bańka oraz Ambasada Japonii w Polsce.

Rywalizacja odbywała się na pięciu polach walki przez 9 godzin. Nie tylko ilość ale jakość – o takie stwierdzenie można się śmiało pokusić. Poziom sportowy walk był, zdaniem wielu trenerów, na najwyższym poziomie.
Bardzo cieszy wynik sportowy zawodników Klubu SameJudo, zdobyli 20 złotych, 3 srebrne, oraz 9 brązowych medali, zdobywając pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej!
Bartek Dobrowolski z miejscowego Klubu został również wybrany przez trenerów zgromadzonych na hali najlepszym zawodnikiem turnieju.

Obsługa zawodów oraz sędziowie z Warszawsko – Mazowieckiego związku judo również stanęli na wysokości zadania, zawody przebiegły sprawnie, bez opóźnień. Pan Paweł Nastula, który był Gościem Honorowym turnieju brał czynny udział w dekoracji wręczając nagrody najlepszym zawodnikom i zawodniczkom w kategoriach wagowych. Mistrz Olimpijski z Atlanty rozdawał autografy oraz chętnie robił pamiątkowe zdjęcia, które dla młodych adeptów są bardzo cenne. Dzięki sponsorom dzieci otrzymały fantastyczne nagrody, które będą motywowały do dalszej pracy.