Siatkarze Wichru zawalczą o awans

0
171

Siatkarze MKS Wicher Kobyłka pokonali na wyjeździe Start Lipowiec Kościelny 3:0 (23:25,25:27,21:25) i zapewnili sobie udział w fazie play off i walce o awans do III ligi.

Drużyna prowadzona przez Piotra Szymanowskiego odniosła kolejne zwycięstwo na parkiecie rywali. Po wygranych z Legią II w Warszawie i MMKS Mińsk Mazowiecki tym razem Wicher okazał się lepszy od Startu. Mecz pomimo tego, że trwał tylko trzy sety był bardzo wyrównany. Zawodnicy z Kobyłki lepiej wytrzymali końcowe fragmenty setów i osiągnęli sukces.

Zwycięstwo nie przyszło łatwo – mówi trener Szymanowski. – W drugim secie przegrywaliśmy już 24:20, ale udało nam się wygrać. Od ostatniego naszego meczu minął ponad miesiąc i nie wiedzieliśmy, w jakiej jesteśmy formie. Mieliśmy również problem z przystosowaniem się do małej salki, w której rozgrywany był mecz. Na szczęście skończyło się dla nas dobrze i czekamy na kolejne spotkania. – dodaje trener.

Już w niedzielę 28 lutego o godz. 16.30 w hali przy ZSP nr 2 w Kobyłce dojdzie do derbowego meczu Wicher Kobyłka – Siatkarz Ząbki. Goście w ostatniej kolejce sensacyjnie pokonali GOSiR Mrozy, drużynę która rywalizuje z Wichrem o pozycję lidera. Zapraszamy sympatyków siatkówki z całego powiatu.