Wołomin Mistrzem Polski – Radlin 2017

0
175

W dniach 25-26 marca w Radlinie, na Górnym Śląsku, odbyły się Mistrzostwa Polski Nowoczesnych Sztuk Walki. Był to duży turniej ogólnopolski, w którym wzięło udział około 250 zawodników z całej Polski.

Wśród nich nie zabrakło również silnej reprezentacji Klubu Sztuk Walki Tang Soo Do Wołomin, który ma swoją siedzibę przy ulicy Prądzyńskiego 22.

Nasza dziewięcioosobowa ekipa zdobyła aż 14 medali, z czego 6 złotych, 4 srebrne i 4 brązowe.
Najbardziej utytułowanym zawodnikiem klubu był Filip Szymaszczyk. Po stoczonych wielu ciężkich pojedynkach, Filip zdobył I miejsce Pointfighting, I miejsce Kata, III miejsce rozbicia.

Nie zawiodła również Wiktoria Banaszek, zajęła I miejsce Pointfighting, II miejsce Soft Stic zaś II miejsce rozbicia.
Potężne boje toczyły nasze zawodniczki w kategorii dziewcząt 7-9 lat.

Ostatecznie ich osiągnięcia przedstawiają się następująco:

Marta Bilicka – I miejsce Pointfighting, II miejsce Soft Stic
Julia Jabłońska – III miejsce Pointfighting
Oliwia Winiarek – II miejsce Pointfighting, I miejsce Kata, czyli pokaz tradycyjnych technik, w którym Oliwia nie ma sobie równych.

Nie odpuszczały również nasze starsze zawodniczki w kategorii 13 -16 lat, które w walkach Pointfighting do pierwszego punktu spotkały się w finale i ostatecznie zajęły: Monika Banaszek I miejsce, a Ola Dejer III miejsce.
Franciszek Kamiński w konkurencji Kata zmierzył się z zawodnikami o kilka lat starszymi oraz bardziej doświadczonymi ostatecznie zajął III miejsce.

Debiutujący na zawodach, Bartek Stankiewicz, stoczył kilka dobrych pojedynków i zdobył duże doświadczenie, które będzie procentować w przyszłości.