Wykład inaugurujący III rok WUD w Wołominie

0
190

W sobotę, 1 października w Miejskim Domu Kultury w Wołominie odbył się wykład inaugurujący III rok Wołomińskiego Uniwersytetu Dziecięcego.

Od tego roku akademickiego do grona młodych studentów dołączyło ponad 80 dzieci- indeksy wręczyła im Burmistrz Wołomina – Elżbieta Radwan.

Projekt ten skierowany jest do najmłodszych mieszańców, który bazuje na dziecięcej ciekawości. Poprzez wykłady i warsztaty tematyczne rozwija potencjał twórczy i intelektualny dzieci, by korzystały w pełni ze swoich talentów, wiedzy i możliwości. Dzieci biorą udział w programach, poruszających wszystkie dziedziny nauki, mają szansę odkryć swoje pasje oraz doświadczyć, że nauka jest fascynująca i przydatna na co dzień.

W ramach Wołomińskiego Uniwersytetu Dziecięcego raz w miesiącu odbywają się wykłady wspólne dla wszystkich młodych studentów, oraz warsztaty tematyczne z podziałem na grupy wiekowe.

Pierwszy wykład z dziedziny astronomii poprowadziła Pani Agnieszka Krawczyk, która opowiadała o życiu na stacji kosmicznej. Kolejne spotkanie studentów z nauką odbędzie się w listopadzie. Podczas warsztatów chemicznych dzieciaki odpowiedzią sobie na pytanie, co to jest DNA.