Gajewska jutro walczy o złoto

0
237

Podopieczna trenera Pawła Babickiego (Champion Wołomin) jutro zmierzy się w półfinale Młodzieżowych Mistrzostwach Europy Kobiet w Boksie Ukrainką Karoliną Makhno.

Natalia Gajewska ma 16 lat, pochodzi z Woli Rasztowskiej (Gmina Klembów). Od kilku lat niemal dzień w dzień trenuje pod okiem trenera Pawła Babickiego w sekcji Champion Wołomin.

W tym roku rozpoczęła intensywne starty w zawodach bokserskich, których zdawałoby się zwieńczeniem był tytuł wicemistrzyni Polski Juniorek Młodszych uzyskany na zawodach w Ząbkowicach Śląskich.

Potencjał Natalii jednak został dostrzeżony także przez trenerów Młodzieżowej Kadry Narodowej Kobiet z Ludwikiem Buczyńskim na czele. Dostała powołania na zgrupowania do Zakopanego, Giżycka oraz Cetniewa. Następnie było zaproszenie naszej zawodniczki (w ramach Kardy Narodowej) do udziału w Międzynarodowych Mistrzostwach Śląska Kobiet w Gliwicach, które były jednocześnie eliminacjami do mistrzostw Europy w Turcji.
Natalia wykazała niezwykłą determinację i spore umiejętności na tej imprezie pokonując przez TKO już w 1 rundzie Weronikę Ciereszko (MOSM Tychy), aktualną mistrzynię Polski.

Zobacz video od 2 godziny 11 minuty (lub kliknij żeby nie przewijać samemu):

 

ordu-boxingTym zwycięstwem Natalia Gajewska wywalczyła sobie start w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy Kobiet w tureckim Ordu, na które Kadra Polski poleciała w 16-osobowym składzie. Zanim jednak zabrzmiał pierwszy gong okazało się, że nasza kadrowiczka za sprawą szczęśliwego losowania ma zapewniony brązowy medal. Natomiast (jutro, 24 września) skrzyżuje rękawice z Ukrainką Karoliną Makhno. O awans do finału nie będzie łatwo, gdyż rywalka jest dużo bardziej utytułowana – Ukrainka wicemistrzynią świata juniorek.

Trzymamy mocno kciuki za sukces Natalii jutro, a jeśli dowiemy się o jakiejś transmisji online z Mistrzostw, to poinformujemy Was o tym na naszym fanpage: facebook.com/netKonkret

Zapraszamy także na fanpage sekcji Champion Wołomin: facebook.com/ChampionWolomin

natalia-gajewska-champion-wolomin
fot. Łukasz Szewczak