Dom dziennego pobytu dla niepełnosprawnych 25+ coraz bliżej…

0
207

Niepełnosprawni z Wołomina zyskają stałą opiekę – gmina zakupiła lokale z przeznaczeniem na dom dziennego pobytu dla osób powyżej 25 roku życia.

Burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan podpisała akt notarialny, na mocy którego gmina nabyła dwa lokale o łącznej powierzchni blisko 400 m2, mieszczące się przy ulicy Mieszka I na wołomińskim Osiedlu Niepodległości.

Dotychczas w tym miejscu swoje biura posiadał bank PKO BP, teraz gmina będzie aplikować o środki finansowe na remont i adaptację pomieszczeń. W planach jest możliwość świadczenia pomocy osobom w wieku powyżej 25 lat, z różnym stopniem niepełnosprawności.

W najbliższym czasie planowane jest spotkanie z przedstawicielami  organizacji pozarządowych zajmujących się działalnością społeczną. – W ramach tej inicjatywy zapraszamy do współpracy podmioty, dla których niesienie pomocy potrzebującym jest pasją i osobistym wyzwaniem. Po uruchomieniu domu dziennego pobytu powstanie kilka miejsc pracy dla opiekunów, rehabilitantów i wolontariuszy z powołania. Wypełni on lukę niewidoczną dla systemu opieki nad dorosłymi niepełnosprawnymi – mówi Edyta Zbieć, wiceburmistrz Wołomina.

– Osobiście bardzo cieszę się, że osoby niepełnosprawne z naszej gminy już wkrótce mogą zyskać godne warunki opieki, a projekt stanie się okazją do szerszej współpracy, wzmacniającej więzi społeczne – dodaje burmistrz Radwan.