Trzech Króli przybyło do Wołomina

0
224

Już po raz drugi w Wołominie odbyło się niezwykle barwne wydarzenie – Orszak Trzech Króli, którego inicjatorem i organizatorem jest Parafia Matki Bożej Królowej Polski z Wołomina a koordynatorem ks. Rafał Jabłkowski.

W organizację orszaku włączyły się Władze Miasta, MDK, Caritas, OSP Wołomin a patronat nad wydarzeniem objął J. Ek. ks. Bp Marek Solarczyk.
Przemarsz ulicami miasta rozpoczął się spod Kościoła Matki Bożej Częstochowskiej, skąd kolorowy korowód ruszył na Plac 3 Maja. Tam czekała na wszystkich gorąca herbata, wspólne kolędowanie oraz jasełka przygotowane przez bielanki z parafii Matki Bożej Królowej Polski.


Następnie orszak ruszył do kościoła Matki Bożej Królowej Polski, gdzie o godz. 13.00 odbyła się uroczysta Msza święta. Mimo siarczystego mrozu mieszkańcy licznie przybyli na uroczystość i towarzyszyli Trzem Królom w orszaku.
Serdecznie dziękujemy wołomińskim szkołom, które wykonały pięknych koron, dziękujemy Ochotniczej Straży Pożarnej w Wołominie za pomoc przy zabezpieczeniu orszaku i za gorącą herbatę oraz Panu Grzegorzowi Bednarkowi z „Taakiej Ryby” za piecyk, przy którym mogliśmy się ogrzać.