Nowa siłownia plenerowa w Lipinkach

0
245

Od 11 września można korzystać z siłowni plenerowej przy ulicy Klonowej w Lipinkach. Uroczyste otwarcie odbyło się podczas niedzielnego pikniku rodzinnego dla dzieci. Jest to zwycięski projekt zeszłorocznego Wołomińskiego Budżetu Obywatelskiego.

Na placu przy Domu Kultury przy ulicy Klonowej w Lipinkach, obok placu zabaw dla dzieci powstała ogólnodostępna siłownia plenerowa. Jej to efekt integracji i determinacji mieszkańców, którzy oddali swój głos podczas głosowania w zeszłorocznym budżecie obywatelskim. Uroczystego otwarcia siłowni i przecięcia wstęgi dokonali burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan, sołtys Lipinek Urszula Zych, radna Edyta Babicka, proboszcz Parafii Św. Ojca Pio w Zagościńcu Stanisław Gergont i wikariusz Marek Gradziński. Towarzyszyły im dzielnie dzieci, które dumnie przecinały wstęgę.

Piknik rodzinny zorganizowano ze środków funduszu sołeckiego. O dobry nastrój uczestników zadbał DJ Koti i animatorka, która porwała dzieci do wspólnej zabawy. Były też bezpłatne dmuchańce, malowanie twarzy, dania z grilla, napoje i słodycze.