III edycja Futboligi – I kolejka

0
259

Wystartowała III edycja Futboligi. Zielonkowskie ósemki z roku na rok cieszą się coraz większym powodzeniem, a tym razem do zmagań przystąpiło 20 zespołów. Osiemnaście to ekipy, które pamiętają jeszcze poprzedni sezon, natomiast doszły dwie zupełnie nowe, które w niedziele zadebiutowały na Stadionie Miejskim.

W pierwszej lidze nie było żadnych niespodzianek. Ci którzy byli faworytami, wygrali swoje spotkania i umocnili nas w przekonaniu, że w walce o medal pozostaną do samego końca. Mowa tu o Dar-Marze, Andromedzie, Kati-Kominkach oraz oczywiście o obrońcy tytułu Al-Marze. Z kolei w drugiej lidze na razie na czele jest debiutant – AS Marcova. Podopieczni Ernesta Wiśniewskiego wygrali 3:1 z Retro Squad i dzięki większej liczbie strzelonych goli, wyprzedzają Promil Wola. W ścisłej czołówce jest też zespół Ursynowa, który sensacyjnie ograł WLSP. Ale ponieważ pierwsze kolejki lubią się rządzić swoimi prawami, to nie ma na razie co wyciągać pochopnych wniosków. Dopiero kolejne niedziele pokażą nam, kto naprawdę jest w formie, a kto miał na inaugurację więcej szczęście niż zwykle.

A kolejka numer „2” już 24 września. Obiekt przy ulicy Dziennikarskiej zaprasza od 9:00 do 19:00! Dokładną rozpiskę spotkań można znaleźć na www.futboliga.pl