Inwestycje w edukację w Radzyminie

0
389

Nowa szkoła nr 2 w Słupnie i dodatkowe piętro w Zespole Szkół im. ks. Eleonory Czartoryskiej w Radzyminie dostępne dla uczniów.

Wraz z początkiem nowego roku szkolnego 2017/2018 Gmina Radzymin udostępniła uczniom dwa nowe obiekty szkolne – nowy pawilon Szkoły Podstawowej nr 2 w Słupnie oraz dobudowane drugie piętro Zespołu Szkół im. ks. E. Czartoryskiej w Radzyminie. Rozpoczyna się również rozbudowa szkoły w Załubicach – 1 września br. Burmistrz Krzysztof Chaciński podpisał umowę z firmą Hydrotech Instal.

W dniu rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018 uroczyście otwarto nowoczesny pawilon Szkoły Podstawowej nr 2 im. M. Chełmońskiej-Szczepankowskiej w Słupnie. Otwarcia dokonali: Burmistrz Radzymina Krzysztof Chaciński, Przewodniczący Rady Miejskiej w Radzyminie Krzysztof Dobrzyniecki, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Elżbieta Wołynko i Andrzej Dąbkiewicz oraz radni: Teresa Jóśk, Lidia Samoch, Tadeusz Jędrasik i dyrektor szkoły, p. Anna Madoń. Po przecięciu wstęgi nastąpiło uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego.

To kolejny dobry rok dla radzymińskiej oświaty. Kilka miesięcy przed terminem oddaliśmy do użytku nowy gmach Szkoły Podstawowej nr 2 w Słupnie. Z małego budyneczku uczniowie przenieśli się do przestronnego, nowoczesnego obiektu. Z ogromną satysfakcją przekazuję nową szkołę uczniom i nauczycielom. To kolejna oddana do użytku placówka oświatowa w tej kadencji samorządu, w sumie ponad tysiąc nowych miejsc w szkołach w zaledwie trzy lata. Jednocześnie zaczynamy kolejną inwestycję – rozbudowę szkoły w Starych Załubicach. Nigdy wcześniej nasza oświata nie rozwijała się w takim tempie. – powiedział Burmistrz Krzysztof Chaciński

Na twarzach zgromadzonych na otwarciu szkoły w Słupnie dzieci i ich rodzin było widać radość i zaskoczenie – nowoczesny, przestronny i wygodny pawilon szkolny robi duże wrażenie, zwłaszcza w porównaniu do starego budynku, z którego dzieci korzystały jeszcze w czerwcu. Otwarcie pawilonu to pierwsza część inwestycji. W kolejnych etapach stary budynek szkoły w Słupnie zostanie wyremontowany oraz połączony nowym specjalnym łącznikiem. Docelowo szkoła pomieści osiem oddziałów szkolnych i cztery przedszkolne. Na otaczającym szkołę terenie już wkrótce będą urządzone boiska i plac zabaw, powstaną również miejsca parkingowe. Zakończenie inwestycji jest planowane w połowie roku 2018. W dalszych planach Gminy Radzymin, zależnie od dostępności środków w budżecie, jest budowa sali gimnastycznej.

Nowe piętro w szkole im. ks. E. Czartoryskiej w Radzyminie

Na początek roku szkolnego 2017/2018 do użytkowania zostało również oddane dobudowane drugie piętro Zespołu Szkół im. ks. Eleonory Czartoryskiej w Radzyminie. Ta inwestycja rozpoczęła się w wakacje 2016. W ciągu około roku budynek przeszedł gruntowny remont i zyskał nowoczesne drugie piętro z ośmioma nowymi salami lekcyjnymi. W szkole odnowiono ściany i podłogi, założono nowe oświetlenie, instalacje elektryczne i grzewcze. Dobudowano także windę. Budynek został też poddany kompleksowej termomodernizacji, która jest obecnie na ukończeniu.

Piąta duża inwestycja edukacyjna Gminy Radzymin – rozbudowa szkoły w Załubicach

1 września 2017 r. Burmistrz Radzymina podpisał umowę na rozbudowę Szkoły Podstawowej w Starych Załubicach o oddział przedszkolny. Do końca przyszłorocznych wakacji ma powstać zintegrowany ze szkołą budynek dla setki dzieci w wieku od 3 do 6 lat, z salą do zajęć ruchowych i pomieszczeniami pomocniczymi. Inwestycja w szkole w Starych Załubicach będzie kosztować ponad 3,5 mln złotych. Wykonawcą rozbudowy jest firma Hydrotech Instal z Radzymina.

Rozbudowa szkoły w Starych Załubicach to piąta z rzędu duża inwestycja oświatowa Gminy Radzymin. Pierwszą była budowa nowego gimnazjum w Radzyminie, którą rozpoczęto jeszcze w 2014 roku, a oddano do użytku w 2016. Obecnie nowy budynek gimnazjum służy uczniom połączonej po reformie edukacji Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłk. pilota Mariana Pisarka. Kolejną był nowoczesny budynek Przedszkola nr 2, który powstał przy ul. Witosa w Radzyminie i był udostępniony dzieciom z początkiem roku szkolnego 2016/2017. Kolejne inwestycje w obiekty edukacyjne to opisane powyżej: szkoła nr 2 w Słupnie i nadbudowa szkoły im. ks. E. Czartoryskiej w Radzyminie. Dzięki tym wszystkim inwestycjom dzieci z gminy Radzymin mają coraz lepsze warunki do nauki, zmniejszyła się też znacząco konieczność nauki w systemie zmianowym.