Pomóż. Zagłosuj na naszych szermierzy

0
272
fot. todlamniewazne.pl

Do 11 czerwca trwa głosowanie w konkursie grantowym, w którym startuje grupa wołomińskich szermierzy.
Środki finansowe, o które się starają potrzebne są na sprzęt zarówno dla zawodników na wózkach, jak i tych pełnosprawnych. Dwadzieścia pomysłów, które zdobędą najwięcej głosów dostanie się do finału.

„W drodze na Olimpijskie i Paraolimpijskie Igrzyska” – wejdź i zagłosuj

Kliknąłeś/kliknęłaś powyższy link? Jeśli nie, to koniecznie to zrób – przeczytasz tam, to co znajduje się niżej w tym artykule. Jak już oddasz głos, to zapoznaj się także z fanpage Fundacji „Akademia Integracji”

Pomysł

Kilka lat temu Mistrzowie Paraolimpijscy zostali zaproszeni do uroczej podwarszawskiej miejscowości na spotkanie z dziećmi z Wołomina i jego okolic. Sportowcy opowiedzieli o swoich sukcesach, pasjach oraz o przełamywaniu barier związanych z ich niepełnosprawnością. Ich postawa wzbudziła tak duży entuzjazm w społeczności lokalnej, iż poproszono ich o zorganizowanie zajęć sportowych dla pełnosprawnych i niepełnosprawnych dzieci.

Charakter i cel zajęć

Pierwsze zajęcia były ukierunkowane na wspólną zabawę, która miała zintegrować ze sobą pełnosprawnych i niepełnosprawnych podopiecznych. Bardzo szybko jednak okazało się, że zajęcia rozbudziły aspiracje sportowe naszych dzieci i z rekreacji przeszliśmy do rywalizacji sportowej. W chwili obecnej możemy już się pochwalić dużymi sukcesami na arenie ogólnopolskiej. W szermierce na wózkach mamy vice Mistrza Polski w kategorii mix w szpadzie i florecie oraz brązowego medalistę we florecie. A nasi pełnosprawni podopieczni przebili się do czołówki naszego kraju i regularnie „lądują na pudle” turniejów ogólnopolskich. Wspólne zajęcia pełnosprawnych i niepełnosprawnych mają nie tylko charakter sportowy. Dzieci uczą się wzajemnie od siebie empatii, aktywizują siebie nawzajem i pomagają we wzajemnym rozwoju. Bardzo istotne jest, że zajęcia są dla wszystkich chętnych. Przychodzą na nie również dzieci głęboko zaburzone, które na razie nie mogą marzyć o sporcie wyczynowym. Dla nich zajęcia mają formę rehabilitacji zarówno ruchowej, jak i społecznej. Dla pełnosprawnych dzieci jest to także szkoła życia, która uczy tolerancji dla drugiego człowieka.

Odbiorca

Z naszych zajęć korzystają dzieci pełnosprawne i niepełnosprawne z Wołomina i jego okolic. Ich innowacyjny charakter powoduje jednak, że na zajęcia dojeżdżają również dzieci z dalszych rejonów. Jest to związane nie tylko z ich atrakcyjnością, ale również z ich inspirującym charakterem, który daje siłę, by przestać być wykluczonym społecznie.

Potrzeby

Chcąc dalej się rozwijać i umożliwić większej liczbie dzieci startować na turniejach ogólnopolskich, a nawet międzynarodowych, pragniemy wyposażyć 10 dzieci w wieku od 7 do 13 lat w atestowany sprzęt szermierczy, który jest wymagany na profesjonalnych zawodach.

Zaplanowane działania

Chcemy zakupić 10 kompletów atestowanych strojów szermierczych i potrzebnego sprzętu szermierczego, w których nasi podopieczni będą mogli trenować i startować na zawodach sportowych. Planujemy, aby takich startów, podczas edycji konkursu, było przynajmniej 8.

Miejsce i czas realizacji

Zajęcia będą odbywały się trzy razy w tygodniu w Wołominie, a starty w zawodach sportowych będą miały miejsce na terenie całej Polski. Projekt będzie trwał od września 2017 do czerwca 2018.

Koszty projektu

Chcemy wyposażyć 10 dzieci w profesjonalny sprzęt szermierczy spełniający wymagane atesty. Koszt jednego takiego kompletu to 3 400,00 zł . Zwracamy się o wsparcie nas sumą 34 000, 00 zł .

Dlaczego warto zagłosować?

Nasze zajęcia w Wołominie to nie tylko zabawa i sport. To przede wszystkim szkoła życia. Szkoła, która uczy, rozwija, ale też pokazuje, że nie ma rzeczy niemożliwych. Każdy może realizować swoje pasje i wszyscy możemy razem tworzyć lepszy świat poprzez wspólną zabawę.

WEJDŹ NA STRONĘ GŁOSOWANIA

i zrób co potrzeba 🙂