Rzecznik Praw Dziecka odwiedził Wołomin

0
213

Rzecznik Praw Dziecka – minister Marek Michalak odwiedził w poniedziałek 18 stycznia br. Wołomin na zaproszenie burmistrz Elżbiety Radwan. Podczas kilkugodzinnej wizyty rozmawiano przede wszystkim o dzieciach i z dziećmi, o ich potrzebach, prawach i obowiązkach.

Wizyta Rzecznika Praw Dziecka w naszym mieście rozpoczęła się od spotkania w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego, w którym wzięli udział m.in. starosta i wicestarosta wołomiński, burmistrz i wiceburmistrz Wołomina, samorządowcy, urzędnicy, dyrektorzy szkół i nauczyciele, rodzice, dzieci i młodzież z samorządów uczniowskich oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych i mediów. Zaproszony gość przedstawił rolę i zadania instytucji, którą reprezentuje i odpowiadał na pytania zgromadzonych, podkreślając, że dobro dziecka powinno być przedmiotem troski każdego z nas.

Kolejnym miejscem, które odwiedził rzecznik była Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Królowej Jadwigi w Wołominie. Spotkanie odbyło się na sali gimnastycznej i wzięły w nim udział dzieci z klas 1-3, które przywitały gościa gromkimi brawami. Następnie uczniowie klasy 1f wraz z rodzicami zaprezentowali niezwykle barwny apel o prawach i obowiązkach dziecka. Były śpiewy i tańce, a także czas na zadawanie pytań rzecznikowi, który z uśmiechem odpowiadał na każde, nawet te nienajłatwiejsze, jak chociażby czy potrafi grać w piłkę nożną. Na zakończenie spotkania minister obdarował dzieci upominkami, a na ręce pani dyrektor przekazał ozdobną planszę z Kodeksem Praw Dziecka do powieszenia na ścianie, by przypominała wszystkim prawa najmłodszych.

Wizytę Marka Michalaka w Wołominie zakończyło spotkanie z dyrekcją, personelem i pacjentami na oddziale pediatrycznym Szpitala Powiatowego. Rzecznik Praw Dziecka osobiście odwiedził najmłodszych w nowo wymalowanych bajkowych salach, rozmawiał z nimi i wręczył każdemu pluszowego misia życząc szybkiego powrotu do zdrowia.

Podsumowaniem poniedziałkowej wizyty był briefing prasowy w szpitalu z udziałem ministra Marka Michalaka.

informacja prasowa UM Wołomin