Wołomińskie kolędowanie z Rodziną Pospieszalskich

0
242

To już tradycja, że w Święto Trzech Króli w jednej z wołomińskich parafii odbywa się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu artystów polskiej sceny muzycznej. W tym roku kolędowaliśmy wraz z rodziną Pospieszalskich, a gospodarzem wydarzenia była parafia Matki Bożej Częstochowskiej.

Po wieczornej Mszy świętej, czternastoosobowy zespół na ponad półtorej godziny przeniósł widzów w świat przepięknych kolęd i pastorałek. Wszystkie utwory były w autorskiej aranżacji zespołu Pospieszalskich, przez co były unikatowe i przepiękne. Koncert od początku do końca zaskakiwał – usłyszeliśmy kolędy zarówno w klasycznych brzmieniach jak i latynoskim, bałkańskim, jazzowym czy nawet rockowym.

Rodzina Pospieszalskich to dwa pokolenia muzyków, z których każdy śpiewa oraz gra na kilku instrumentach. Dlatego momentami na scenie brzmiał jazzowy bigband, za chwilę orkiestra kameralna a później orkiestra dęta. Cały koncert był przykładem, jak współczesnym językiem, osadzonym w narodowej kulturze, można atrakcyjnie wyrazić uniwersalne chrześcijańskie treści.

Serdecznie dziękujemy ks. Witoldowi Gajdzie Proboszczowi Parafii Matki Bożej Częstochowskiej za pomoc przy organizacji wydarzenia oraz mieszkańcom za tak liczne przybycie. Cieszymy się, że wołomińskie kolędowanie w Święto Trzech Króli ma aż tylu sympatyków. Już dziś zapraszamy na przyszłoroczny koncert, który odbędzie się w kościele św. Józefa Robotnika.