Wicher walczy o awans do III ligi

0
206

Zawodnicy Wichru zmierzą się w pierwszej rundzie play off z drużyną Mogielanki Mogielnica. Pierwszy mecz zagrają na wyjeździe w piątek 1 kwietnia, a rewanż w Kobyłce tydzień później.

Stawką jest zakwalifikowanie się do drugiej rundy, i rywalizacja ze zwycięzcą pary KS Virtus Wiskitki -Legia Warszawa II. Aby awansować do III ligi trzeba wygrać z dwoma drużynami. O zwycięstwie decyduje mecz i rewanż.

Zwycięzcę dwumeczu wyłoni się na podstawie:

1. Większa ilość zdobytych punktów.
2. Stosunek setów.
3. Stosunek małych punktów.
4. Większa ilość zdobytych setów.
5. Większa ilość zdobytych małych punktów.
6. Dodatkowy set, rozegrany do 15 pkt (z zachowaniem 2 pkt) zaraz po zakończeniu drugiego spotkania. W dodatkowym secie zachowane są wszystkie sankcje i kary, nałożone na zespoły podczas poprzedzającego go meczu.
Siatkarze Wichru zakończyli rozgrywki czwartoligowe na drugim miejscu w grupie B, po przegranej w ostatniej kolejce w Ciechanowie 1:3. Zespół z Mogielnicy był trzeci w grupie A.

Nasz rywal jest bardzo groźny, szczególnie na własnym parkiecie. Dysponuje dużą halą, w której trudno gra się drużynom przyjezdnym – mówi Piotr Szymanowski, trener siatkarzy Wichru. – Moi zawodnicy pokazali jednak, że potrafią wygrywać na wyjazdach, a w naszej hali przy szkole nr 2 w Kobyłce oprócz jednej wpadki z zespołem z Konstancina okazaliśmy się lepsi od wszystkich naszych grupowych rywali. Zapraszam kibiców na nasz mecz 8 kwietnia o godz. 19.30 i proszę o gorący doping.

8 kwietnia, godz. 19.30.